Wakacyjny wypoczynek w Zakopanem
Rowery Zakopane Zakopane

Wakacyjny wypoczynek w Zakopanem

Tatry o każdej porze roku zachwycają. Choć wielu turystów odwiedza je zimą, gdy pokryte są śniegiem, a widoki ukazujące się oczom zachwycają nawet najwybredniejszych, warto zauważyć ich niepowtarzalny urok także w porze letniej. Wtedy również gwarantują fenomenalne krajobrazy i interesujące formy aktywności. Można mieć pewność, że o nudzie będąc tam nawet nie pomyślimy. Atrakcje Zakopane latem – to niesamowicie bogaty temat.

Aktywny wypoczynek w Zakopanem
Aktywny wypoczynek w Zakopanem

Odrobinka adrenaliny

Górskie, cudowne tereny, szaleństwo, ryk silników – pierwsze skojarzenie? Oczywiście wyprawy na quadach. Spodobają się one wszystkim, którzy od spokojnych wędrówek wolą aktywności zapewniające odrobinkę adrenaliny. Wyprawy na tych czterokołowych pojazdach dają poczucie wolności, pomagają odreagować stres i zyskać mnóstwo pozytywnej energii. Do wyboru są różne opcje. Firma quadoo proponuje np. wycieczki wieczorową porą, wycieczki połączone z ogniskiem lub relaksem w termach, a także coś dla poszukujących mocnych wrażeń, czyli wyprawy, na których wody, błota i kurzu jest pod dostatkiem. Każdy miłośnik quadów znajdzie odpowiednią dla siebie propozycję.

Na rowerze przez Podhale

Wiadomo, że góry to przede wszystkim fascynujące krajobrazy. Jest niemało sposobów na podziwianie ich. Olbrzymią popularnością cieszą się wycieczki rowerowe. Przeglądając w sieci kategorię – Zakopane latem – atrakcje, nie trudno trafić właśnie na ten rodzaj aktywności. Doświadczeni cykliści wybierają skomplikowane, bardzo wymagające odcinki, a ci początkujący łatwe trasy, których pokonanie nie będzie szczególnie dużym wyzwaniem, choć przyniesie mnóstwo satysfakcji. Przejażdżki na dwóch kółkach to okazja do obserwowania tatrzańskiej przyrody, a ta działa kojąco, wycisza i sprawia, że odrywamy się od szarej rzeczywistości. Ponadto jazda na rowerze korzystnie wpływa na zdrowie. Tym bardziej należy ją polecić.

Spływ przełomem Dunajca

Górskimi widokami zachwycać się można także z perspektywy drewnianej tratwy. Spływ przełomem Dunajca to świetna zabawa i niebywała forma relaksu. Woda, fantastyczna roślinność, ściany skalne – nietrudno się odprężyć w takich okolicznościach i zupełnie zapomnieć o wszelkich problemach. Szczególnie, że czas umilają flisacy opowiadający ciekawe historie. Przeżycia są niesamowite. Spływ jest tak wciągającą atrakcją, że o ile aura sprzyja, przy każdej kolejnej wizycie w mieście pod Giewontem znów chętnie bierze się w niej udział.