Atrakcje dla maluszków Stoki narciarskie Zakopane Zima w Zakopanem

Stoki narciarskie w Zakopanem przyjazne dzieciom

Ferie zimowe, to wyśmienity czas na rozpoczęcie nauki jazdy na nartach. Sprawdziliśmy, które stoku w mieście pod Giewontem są najlepiej dostosowane dla dzieci stawiających swoje pierwsze kroki na nartach.

Zima w Zakopanem daje wiele możliwości aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Turyści do dyspozycji mają szlaki piesze po polskiej stronie Tatr, trasy do narciarstwa biegowego, trasy skitourowe, a także wiele stoków narciarskich.
Właściciele stacji prześcigają się w pomysłach nad udogodnieniami i kolejnymi atrakcjami dla narciarzy. W tym także dla maluszków, które dopiero zaczynają swoją przygodę z nartami.

Ośle łączki do nauki

Jeżeli dziecko dopiero zaczyna jeździć na nartach, to dobrze jest wziąć instruktora na kilka lekcji. Dzięki temu dziecko od razu nabierze prawidłowych nawyków i szybciej nauczy się jazdy. Godzinny koszt lekcji jazdy na nartach lub snowboardzie zaczyna się od ok. 70 zł.
Nie bez znaczenia jest także miejsce, w którym dziecko będzie się uczyć. Musi być to łagodny stok, aby nasza pociech się nie bała, ale też aby nie wywracała się zbyt często.
Idealnym miejscem do nauki jazdy są trasy pod Nosalem oraz pod Wielką Krokwią. Łagodne ukształtowanie terenu sprawia, że nie ma obaw o zbyt duże rozpędzenie się. Dodatkowo w miejscach takich rodzice mogą być spokojni, że inny narciarz nie wpadnie z impetem w maluszka.

Narciarskie przedszkole

Przy stokach coraz częściej budowana są narciarskie przedszkola. Są to miejsca do nauki najmłodszych, kilkuletnich narciarzy.
Miejsca te są pełne kolorowych przeszkód, które przybierają bajkowe postacie znane dzieciom z bajek i kreskówek. Dzięki temu maluszek nie nudzi się zbyt szybko i chętniej jeździ pomiędzy takimi przeszkodami.

Aby jeszcze bardziej ułatwić maluszkom jazdę na nartach w miejscach takich budowane są specjalne wyciągi taśmowe. Maluszek wjeżdża na taśmę i pomału wyjeżdża do góry bez konieczności chwytania się orczyka lub siadania na kanapie, co stwarza małym dzieciom problem.
Jedno z takich przedszkoli narciarskich znajduje się na stacji narciarskiej Polana Szymoszkowa w Zakopanem.