Sposób na świetną przygodę i zabawę? Spływ Dunajcem!
Zakopane

Sposób na świetną przygodę i zabawę? Spływ Dunajcem!

Zakopane kojarzymy z mnóstwem atrakcji. Miasto zachwyca, wciąga i powoduje, że nawet po kilku wizytach czujemy, że nie znudziło się nam i na pewno chętnie do niego wrócimy. Każdy znajdzie dla siebie coś, co go zaciekawi. Jedni skupieni będą na aktywnościach na świeżym powietrzu, inni na poznawaniu architektury, jeszcze inni na biesiadowaniu. Jaka atrakcja warta jest polecenia? Na pewno zdania na ten temat są rozmaite. Jednak, jeśli przebywamy w mieście pod Giewontem w okresie od kwietnia do października, naszej uwadze nie powinny umknąć spływy przełomem Dunajca.

Górski świat widziany z innej perspektywy…

Aby poznać malownicze tereny udajemy się na wędrówki. Zwolennicy rowerów, chętnie decydują się na przejażdżki, a ci, którzy uważają, że nie ma to jak porcja adrenaliny – wybierają wyprawę na mocnych, ryczących quadach. Każdy sposób poznawania świata gór jest dobry. Jednym z tych, które zasługują na szczególne zainteresowanie są wycieczki na drewnianych tratwach. Warto przekonać się, jakie widoki oczarują nas, gdy znajdujemy się na wodzie. Zapewniamy – nikt nie będzie rozczarowany, ponieważ krajobrazy są naprawdę fascynujące. Potężne szczyty, dzika przyroda – wszystko tak blisko, tuż obok nas. Wrażenia nie do opisania!

Solidny relaks

Kiedy płyniemy tratwą, słyszymy szum rzeki, śpiew ptaków, delektujemy się klimatem i pejzażami, nie myślimy o szarej codzienności. Na czas wycieczki zapominamy o wszelkich trudnościach, liczy się tylko odpoczynek. Czujemy, czym jest prawdziwy relaks. W otoczeniu gór łapiemy dystans do wielu spraw. Pojawia się nowa, pozytywna energia, a to bardzo istotne, przecież to właśnie po nią często udajemy się w góry.

Przełom Dunajca potrafi zachwycić nawet tych, którzy nigdy nie powiedzieliby o sobie, że są wrażliwi na dzieła natury. Zapewnia spektakularne widoki, ale jest także miejscem tajemniczym. Nie do końca bowiem wiadomo jak powstał. Istnieją naukowe teorie na ten temat, ale górale często nie wierzą w nie i powstanie przełomu przypisują Bolesławowi Chrobremu, czy też rycerzowi, który gonił tamtędy króla węży. Z miejscem związana jest postać słynnego Janosika, który podobno miał przeskoczyć rzekę uciekając przed hajdukami, a na jednej ze skał widać odbite ślady jego kierpców. Ile w tych legendach prawdy? Nie wiadomo, ale przyznać trzeba, że dzięki nim miejsce zyskuje i budzi jeszcze większe zaciekawienie.

Spływ Dunajcem – cena

Niektórzy zakładają, że udział w spływie jest kosztowny, nawet nie sprawdzając cen. To błąd! Wystarczy przejrzeć oferty dostępne na stronie splyw.pl. Wycieczka spod Tatr do Pienińskiego Parku Narodowego, połączona ze zwiedzaniem zamku w Niedzicy kosztuje ok. 130 zł. Śmiało można powiedzieć, że to niewiele biorąc pod uwagę, że poza spływem mamy okazję zwiedzić cenny zabytek, a ilość miłych wrażeń jest naprawdę ogromna.

Warto poznać też inne opcje wycieczek proponowane przez splyw.pl. Dodatkowe atrakcje w postaci przejażdżki rowerem, quadem, ogniska, czy biesiady z góralską kapelą, są bardzo zachęcające.