Rowery Rowery Zakopane Zakopane

Rowerowe trasy dla dzieci w Zakopanem

Podhale posiada liczne trasy rowerowe o różnym stopniu trudności. Znaleźć tu można zarówno trasy rekreacyjne, jak i wymagające trasy zjazdowe z przeszkodami. Miłośnikom jazdy na dwóch kółkach trasy w Zakopanem i okolicach z pewnością przypadną do gustu. Wszystko za sprawą nowo wytyczonych i wyremontowanych tras.

Trasy dla dzieci

Jednymi z najciekawszych propozycji na najmłodszych rowerzystów są trasy na dolnej oraz górnej Równi Krupowej oraz ścieżka rowerowa na estakadzie. Są to miejsca, które najbardziej przypadły do gustu rodzinom z małymi rowerzystami.
Miejsca te są oddzielone od ruchu samochodowego i dziecko na rowerku może bezpiecznie szlifować swoje umiejętności jazdy. Podczas gdy dziecko bawi się na rowerze rodzice mogą usiąść sobie na ławeczce i obserwować poczynania swojej pociechy.

Trasy dla rodzin z dziećmi

W samym Zakopanem znajdują się też ścieżki rowerowe i rowerowo-piesze, któe idealnie nadają się do rodzinnych przejażdżek. Znaleźć je możemy wzdłuż ul. Piłsudskiego prowadzącej spod oczka wodnego na Krupówkach aż pod Wielką Krokiew. Dalej można się udać wzdłuż ul. Bronisława Czecha do ronda kuźnickiego i dalej do samych Kuźnic. Całą tą trasę można przejechać po wytyczonych szlakach oddzielonych od ruchu samochodów.
Trasa idealna dla rodzin z dziećmi znajduje się także na szczycie Gubałówki. Tam szczytem wzniesienia można przejechać na oddalony o kilka kilometrów Butorowy Wierch. Trasie towarzyszą piękne widoki na Zakopane oraz Tatry.
Nieco dalej, bo w oddalonym o kilkanaście kilometrów Chochołowie znajduje się ścieżka rowerowa, którą niebawem będzie można przejechać dookoła całych Tatr. Asfaltowa ścieżka poprowadzona została z dala od jezdni, po których poruszają się samochody. Dzięki temu rowerzyści mogą nie tylko cieszyć się wspaniałymi widokami, ale także czystszym powietrzem.

Nie musisz wieźć roweru z domu na aucie

W Zakopanem są wypożyczalnie rowerów w atrakcyjnych cenach. Nie musisz się kłopotać z transportem rowerów z domów. Oferty wypożyczalni rowerów możesz porównać na www.góral.pl

 

Trasy ekstremalne

W Zakopanem znajdziemy także trasy zjazdowe do downhillu. Jedną z najpopularniejszych jest trasa na zboczach Harendy. Wiosną trasa narciarska zamienia się w raj dla spragnionych mocnych wrażeń rowerzystów. Trasa, którą mają tu do dyspozycji poprowadzona została częściowo przez las. W odkrytym terenie przygotowane zostały liczne zakręty oraz skocznie.