Zima w Zakopanem

Kulig wielką atrakcją miasta pod Giewontem

Tatry prezentują się fantastycznie szczególnie w porze zimowej. Pokryte śniegiem szczyty, łąki, lasy – widoki takie robią niemałe wrażenie. Właśnie wtedy góry są najbardziej tajemnicze. Ponadto, zimę uwielbiają wszyscy fani narciarstwa. Nie mówiąc już o dzieciach, którym zabawy na śniegu sprawiają olbrzymią frajdę. Planując wypoczynek warto poszukać ogłoszeń – kulig góralski Zakopane. To atrakcja, która umila pobyt w górach i daje mnóstwo radości.

Pomysł na relaks w bajecznej scenerii

Jedziemy przez zaśnieżone tereny, podziwiamy góry, napawamy się charakterystyczną atmosferą – prawda, że wyobraźnia działa? Pomyślcie, jak w takich okolicznościach można się zrelaksować. Totalnie odrywamy się od codzienności i skupiamy wyłącznie na dobrej zabawie i towarzyszących nam widokach. Ciekawie prezentuje się opcja – kulig nocny Zakopane. Krajobrazy są wtedy magiczne, na niebie połyskują gwiazdy, a nam towarzyszą światła pochodni. Przejażdżka zapada w pamięć na bardzo długo, wrażenia są nie do opisania. Na jej zakończenie na uczestników czeka ognisko z tradycyjnymi smakołykami i wysokoprocentowymi trunkami. Rytmy góralskiej kapeli rozgrzewają, zachęcają do tańca i śpiewu. Humory dopisują wszystkim!

Kulig z dziećmi? Oczywiście!

Kulig to dla dzieci wielka atrakcja
Kulig to dla dzieci wielka atrakcja

Nie sposób zapomnieć, że dla dzieci kulig jest niezapomnianą zabawą. Dla wielu z nich to pierwsza okazja to zobaczenia tak wielkich, zaśnieżonych obszarów. Pęd sań, rżenie koni, wesołe pokrzykiwania na długo zapadną w pamięć. Takiej rozrywki dzieci nie znają niemal w żadnych innym zakątku kraju. Tylko na kuligu w Zakopanem dzieci spotkają się z tą wesołą, góralską fantazją. No i jedno z niewielu miejsc, gdzie na zimę faktycznie można liczyć…

Saniami przez niesamowitą dolinę

Dolina Chochołowska znana jest każdemu, kto należy do grona wiernych fanów Tatr. Sielankowe pejzaże, otwarta przestrzeń, cisza – godzinami można napawać się urokami tej doliny. Jazda saniami przez zasypane śniegiem drogi to źródło ogromnej frajdy. Otoczenie działa na nas kojąco, czujemy się odprężeni, a na twarzy maluje się uśmiech. Kulig Zakopane Dolina Chochołowska – to oferty cieszące się ogromnym zainteresowaniem, co zupełnie nas nie dziwi.

Przejażdżka saniami jest doskonałą atrakcją i nieodłącznym elementem zimowego wypoczynku. Nie można sobie odmówić przyjemności wzięcia w niej udziału. Górale to znakomici gospodarze i organizatorzy, potrafią zadbać o swych gości, zagwarantować im rozrywkę, dobrą zabawę i humor. Wbrew temu, co niektórym może się wydawać kulig ucieszy nie tylko maluchy, ale też dorosłych. Każdy z nas marzy czasem, by znów wrócić do młodzieńczych lat i przypomnieć sobie, że zima to całkiem miła pora roku. Kulig w Zakopanem ma wyjątkowy klimat. Warto się o tym osobiście przekonać. Radości będzie co niemiara!