Atrakcje dla maluszków Kawiarnie Rowery Rowery Zakopane Sale zabaw Stoki narciarskie Zakopane Zima w Zakopanem

Co w ponury dzień robić z pociechami?

Aktywności na świeżym powietrzu to świetny pomysł, choć nie zawsze możemy sobie na nie pozwolić. Gdy za oknem szaro i ponuro, wieje, pada deszcz lub śnieg, trzeba szukać innych rozwiązań. Jednym z nich jest pobyt w domowym zaciszu i wspólne zabawy z maluchami. Rodzice bywają bardzo kreatywni i potrafią zaplanować wyjątkowe atrakcje. Kiedy jednak i taka forma nie sprawdza się pozostaje wyjście do miejsca, które gwarantuje wiele frajdy. Mowa o sali zabaw.

Barwnie, radośnie i ciekawie

W wielkim błędzie są ci, którzy uważają, że salą zabaw dziecko jedynie przez krótką chwilę będzie się cieszyło. To obiekty niezwykle interesujące, bez najmniejszego wahania można je uznać za dziecięce raje. Sam wystrój już zachęca do przebywania w nich. Wnętrza pełne barw, rysunków postaci z ubóstwianych bajek i filmów, wygodne siedziska, podłogi wyłożone miękkimi dywanikami – trudno się nimi nie zachwycić. Należy podkreślić, że właściciele tych sal dbają o bezpieczeństwo swych gości. Wszelkie elementy wyposażenia posiadają niezbędne atesty, a zabawki są regularnie dezynfekowane. Przestrzeń jest tak zaprojektowana, by zarówno maluchy, jak i starsze dzieci znalazły coś, co je zaciekawi. Nie brakuje tam basenów z kulkami, torów przeszkód, drabinek, labiryntów, zjeżdżalni, piankowych klocków, czy paneli edukacyjnych. W chwili, gdy szkraby uznają, że jedna atrakcja już im się znudziła, natychmiast w oczy rzuca się kolejna, jeszcze bardziej wciągająca, którą koniecznie trzeba poznać i wypróbować. Czas w sali zabaw mija bardzo miło. Przyjazna atmosfera sprzyja szaleństwom. Dzieci z chęcią otwierają się na nowe wyzwania, uczą samodzielności, współpracy w grupie, nawiązują nowe znajomości, rozwijają wyobraźnię i zręczność.

Popularne jest organizowanie urodzin w salach zabaw. Takie przyjęcie to niezwykłe przeżycie nie tylko dla samego solenizanta, ale także dla jego gości. Na imprezie jest tort i bezalkoholowy szampan, są pyszne przekąski, czapeczki i baloniki. Można skorzystać z usług animatora, który zadba o to, by każde dziecko było uśmiechnięte. Wspólne tańce, śpiewy, malowanie buzi, zmywalne tatuaże, bańki mydlane – atrakcje robią wrażenie.

Sale zabaw doceniają nie tylko maluchy. Ich rodzice mogą pozostawić je pod profesjonalną opieką i udać się w spokojne, klimatyczne miejsce, czyli do kawiarenki, gdzie przy kubku pysznej kawy i odrobinie słodkości poczytają książkę, czy posurfują po sieci. Chwila relaksu zawsze się przyda. Mając pewność, że maluch jest bezpieczny i beztrosko się bawi, tym bardziej warto sobie na nią pozwolić.

Nawet w ponury dzień, w którym brak nastroju i chęci na cokolwiek, warto zebrać nieco sił i zaplanować wyjście do sali zabaw, gdzie atrakcji jest pod dostatkiem.